מה הוא ה-Scratch Sheet ב-ORC?

דף התוצאות של ORC מכיל מספר נתונים מעניינים, פרט לתוצאות שכל כך מעניינות את כולנו 😉. הדף מכיל גם חלוקה לקבוצות, חשוב גם כדי להבין מי המתחרים שלנו ואף יותר מזה להבין מה ההנחיות שקשורות אלינו (בדגש על המסלול בו נידרש להפליג), ומידע שקרוי Scratch sheet. על הדף נתמקד היום.
דף התוצאות והחלוקה לקבוצות מועלה לרוב זמן מה לפני השיוט לדף התחרות ומופיע בתפריט עליון תחת הכיתוב "תוצאות וחלוקה למחלקות".

איך ניגשים לדף התוצאות מעמוד התחרות באתר Cyc.co.il

Scratch Sheet

Scratch sheet מציג את מקדמי הזמנים בין סירות שונות באותו דגם עבור מסלולים באורכים שונים. המקדמים יכולים להיות בזמן או במרחק. אנחנו נתמקד במקדמים על בסיס זמן שכן אנו לא עובדים עם ניקוד מבוסס מרחק בתחרויות המועדון שלנו.

Scratch Sheet לדוגמא משיוט ליגת החורף הראשון ב-2024 עבור דגם ORC1

בדף זה נראה מספר חלקים:

אותה הטבלה לאחר שלחצנו על הכפתור ליד הסירה Blanc Bleu

עתה נשים לב שהטבלה השתנתה מעט. הסירה שבחרנו הינה Blanc Bleu וכל הזמנים בתאים השונים הינם ביחס אליה. באופן מעשי נוכל לקרוא את הטבלה בצורה הבאה: על מנת ש-Blanc Bleu תנצח את SLYD בשיוט באורך 60 דק' היא צריכה להגיע דקה אחת ו-4 שניות לפניה לקו הגמר. על מנת ש- Cyclop תנצח את Blanc Bleu בשיוט של 60 דק' היא צריכה להגיע 25 שניות לפניה לקו הגמר.

סיכום

שימו לב שנתונים אלו אינם הנתונים הסופיים ולא מכילים שום מידע על התוצאות בפועל. שימו לב גם שלרוב הטבלה הזו אשר נגישה מדף השיוט אינה מכילה את שיטת הניקוד הנכונה, אשר עשויה להשתנות בהתאם לעוצמת הרוח בזמן התחרות עצמה. למרות כל זאת נתונים אלו יכולים לסייע בידכם להעריך את מיקומכם בזמן אמת בשיוט ולהוסיף עניין לוויכוחים על הבירה שלאחר השיוט…

בהצלחה בתחרות!